KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): S chudobou musíme bojovat systémově. Patnáct let se na to zapomínalo
Zpět

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): S chudobou musíme bojovat systémově. Patnáct let se na to zapomínalo

Přidáno 10. 9. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Tématem druhé diskuze DVTV Roadshow byla sociální politika. Proč nemáme důchodovou reformu? A jak bojovat s chudobou? Pozvání DVTV přijal za koalici SPOLU Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

 V České republice je téměř deset procent lidí ohroženo příjmovou chudobou. To znamená například u čtyřčlenné rodiny měsíčně příjem pod 28 tisíc korun. „Podle mého je to komplex problémů. Dlouhodobě se nevěnujeme problému chudoby. Tato vláda sice představila patnáct kroků v boji s chudobou a obchodem s chudobou, nicméně problémů je víc. Musíme se podívat skupiny, které jsou nejvíce ohrožené, například senioři, kteří žijí jednotlivě. Pak tu máme také velmi nízkopříjmové profese, pokud se v takové skupině ocitne maminka samoživitelka, tak se na hranici chudoby dostane velmi rychle,“ řekl na úvod Vít Kaňkovský. „Problém je v tom, že chudobu neřešíme už patnáct let. Děláme dílčí opatření, ale problém neřešíme systémově,“ doplnil poslanec Kaňkovský s tím, že vinu nese politická reprezentace napříč všemi stranami.

Více zde. 

kategorie Z médií