KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Bojujme s covidem tak, aby už žádný další lockdown a plné nemocnice nebyly
Zpět

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Bojujme s covidem tak, aby už žádný další lockdown a plné nemocnice nebyly

Přidáno 22. 9. 2021
Ilustrační foto
blesk.cz

Do debaty Blesk Zpráv přišli tentorkát zástupci stran, hnutí a koalic řešit téma českého zdravotnictví a tvrdých dopadů covidu na něj. Opoziční představitelé vyčítali vládě chaos i nevhodný mix opatření, která zvolila. Koalici SPOLU zastupoval lékař a lidovecký poslanec Vít Kaňkovský. 

„V první řadě je třeba poděkovat zdravotníkům za to, jak pandemii zvládli. Pandemií se skutečně prorvali lépe, než si vůbec dokážeme představit. Obrovský dík pak patří i zdravotním sestřičkám,“ řekl v úvodu lidovecký poslanec Vít Kaňkovský.

Kaňkovský je přesvědčený, že opozice přicházela v covidové pandemii s řadou věcných a konstruktivních návrhů. „Nevyužili jsme čas, který jsme měli. Neumíme trasovat, chytrá karanténa nefunguje,“ vyčetl vládním představitelům kandidát koalice SPOLU, poslanec Kaňkovský.„Dopad covidu je takový, že mi lékaři říkají, že když přijde další vlna, tak už budeme muset ze zdravotnictví odejít,“ varoval lidovec před tím, že zdravotníci jsou vyčerpaní. „Situace s personálem se dlouhodobě zhoršuje, to bychom si měli připustit,“ upozornil. „Zdravotníkům se zvýšily sice mzdy, ale už tak mají neuvěřitelné množství přesčasů,“ poukázal na jeden z problémů zdravotního systému Kaňkovský.

Více zde. 
 

kategorie Z médií