KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vezmu montérky a bavím se s traktoristy, říká o svém létě Jurečka. V čem by vyhověl manželce?
Zpět

Vezmu montérky a bavím se s traktoristy, říká o svém létě Jurečka. V čem by vyhověl manželce?

Přidáno 21. 7. 2020
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Kdyby manželka řekla, že nechce, abych znovu kandidoval, nekandidoval bych, řekl v letním rozhovoru s Pavlínou Wolfovou v pořadu CNN Prima NEWS 360° Marian Jurečka, předseda opoziční KDU-ČSL. Letní speciál pořadu se s šéfy politických stran zaměří na politiku z jiného úhlu pohledu, a to s nadhledem.

Léto má Marian Jurečka spojené se žněmi a ježděním s kombajnem, původní profesí je totiž zemědělec. „Je to dobrý relax. I v dobách, kdy jsem byl ministr, jsem si našel alespoň jednou týdně čas sednout za volat traktoru nebo kombajnu. Jezdím s nimi od malička, a tak to bude i letos,“ řekl Jurečka. „Vezmu montérky a bavím se s normálními lidmi, co jezdí s traktory, a večer sedneme k pivu. Je to pro mě jiná komunikace, jiný svět,“ dodal. Za největší relax kromě práce v zemědělství označil i muziku, Jurečka aktivně hraje.

Politiku dle něj ani během letního volna nelze vytěsnit. „Nejde úplně vypnout telefon,“ řekl Jurečka. „Když se ale koná rodinná sešlost, snažím se debatám o politice vyhýbat. Mám toho za týden plné zuby,“ dodal. O svém soukromí také řekl, že kdyby ho manželka požádala, aby už do politiky nekandidoval, vyhověl by jí.

Koronavirová krize jako povodně

Období koronavirové krize srovnal Jurečka s povodněmi z roku 1997. „Jsem z Hané, ta byla přímo zasažena. Ta okamžitá rychlá sounáležitost někdy překvapila a stejné to bylo i nyní,“ řekl Jurečka.

Debata se týkala i nadcházejících voleb. Pavlína Wolfová se totiž svého hosta zeptala, co by byl pro KDU-ČSL dobrý výsledek. „Máme 62 krajských zastupitelů, tady bychom chtěli posílit,“ odpověděl Jurečka ke krajským volbám. „Co se týče sněmovních voleb, přál bych si, abychom dokázali vytvořit lepší vládu, která se rozhodně nebude opírat o hlasy komunistů nebo SPD,“ dodal.

Jurečka bude v podzimních krajských volbách kandidovat v Olomouckém kraji. Stát se chce hejtmanem. „Nekumuluji funkce a jsem připraven dělat naplno jen práci hejtmana,“ řekl. V čele KDU-ČSL je od letošního roku, poslancem se stal v roce 2013 a v dalším roce usedl ve vládě na pozici ministra zemědělství.

Více zde.

kategorie Z médií