KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Věřím, že se nám podaří vyhrát. Je to náš jediný plán, řekl předseda lidovců Marian Jurečka
Zpět

Věřím, že se nám podaří vyhrát. Je to náš jediný plán, řekl předseda lidovců Marian Jurečka

Přidáno 15. 9. 2021
Ilustrační foto
tn.nova.cz

Hostem diskusního pořadu moderátorky Báry Divišové byl tentokrát Marian Jurečka (SPOLU), předseda KDU-ČSL. Jurečka věří, že po volbách bude koalice SPOLU vládnout s koalicí PIRSTAN. Představil také některé vize, které by chtěl prosadit. Jednou ze změn je testování na protilátky proti koronaviru, dále pak zavedení minimálního důchodu. 

„Mě zajímají preference Spolu, ale především, co mě zajímá úplně nejvíc je to, abychom jako Spolu dokázali ty volby vyhrát. Neznervózňuji se ani dílčími preferencemi, navíc ty průzkumy vidíte v posledních týdnech, mají obrovské rozptyly, klidně 5, 7, 8 %, jsou tam rozdíly," řekl předseda Jurečka s tím, že nechce nad budoucností spekulovat. Pevně věřím, že to dáme. A uděláme pro to maximum. Věřím tomu, že naše koalice ve volbách vyhraje a společně s koalicí Pirátů a STAN získá 101 hlasů ve Sněmovně," doplnil lidovecký lídr. „Tyto volby budou extrémně zajímavé v tom, že ve finále může rozhodovat možná i poslední volební okrsek," upřesnil Jurečka.

Řeč přišla také například na drahé bydlení. Řešením by podle Jurečky bylo snížení daně nebo zjednodušení pravidel pro hypotéky.

K tématu covidu-19 by Jurečka chtěl zavést například možnost, aby si lidé mohli pravidelně chodit změřit protilátky. „Represe a restrikce tady nebudou fungovat. Fungovat bude dobrá osvěta a pozitivní motivace," myslí si Jurečka.

Velkým předvolebním tématem jsou důchody. Jurečka řešení vidí v zavedení minimálního důchodu. „Naše představa minimálního důchodu je 40 až 45 % průměrné mzdy," řekl.

Předseda lidovců zároveň prozradil, že v pondělí 20. září koalice SPOLU oznámí něco velkého. 

Více zde

kategorie Z médií