KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vdova po Josefu Luxovi zvažuje proti Hamáčkovi další kroky. Šlo o promyšlený krok. Je to špína, říká
Zpět

Vdova po Josefu Luxovi zvažuje proti Hamáčkovi další kroky. Šlo o promyšlený krok. Je to špína, říká

Přidáno 8. 10. 2021
Ilustrační foto
irozhlas.cz

„Jsem přesvědčen, že kdyby v této situaci volil Josef Lux, tak by hlasoval pro sociální demokracii,“ zakončil svůj proslov k voličům ve středeční předvolební debatě České televize Jan Hamáček (ČSSD). Obrátil se tak na voliče strany KDU-ČSL, které Lux před více než dvaceti lety předsedal. „Politici, při snaze získat co nejvíc voličů, jsou schopni i těchto podrazů. Přišlo mi to jako velká špína,“ říká vdova Věra Luxová (KDU-ČSL) pro iROZHLAS.cz.

Sledovala jste ve středu celou předvolební debatu v České televizi?
Skoro od začátku až do konce. Vyvolala ve mně rozporuplné pocity o směřování naší politiky a byla jsem z toho rozladěná. Ten závěr ale předčil veškerá má očekávání. Cítila jsem, že na vyjádření pana Hamáčka k mému manželovi musím jasně reagovat. Zásadně jsem proto odmítla tvrzení, že by můj manžel Josef Lux v těchto volbách volil ČSSD. To mě opravdu překvapilo. Na druhou stranu jsem si uvědomila, že to byl od něj promyšlený a připravený výrok.

Když předseda ČSSD Jan Hamáček na úplném konci výrok o Josefu Luxovi pronesl, co vám prvního proběhlo hlavou?
V první chvíli jsem si říkala, že to nemůže být možné, aby někdo zneužil jméno politika, který tady není. Navíc by neměl důvod volit sociální demokracii. Přišlo mi to jako špína, která tady vyvřela pro mě z nepochopitelných důvodů. Dnes ale politici při snaze získat co nejvíc voličů jsou schopni i těchto podrazů. Přišlo mi to jako velká špína.

Více zde.

kategorie Z médií