KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Václav Pláteník (KDU-ČSL): Na úterním jednání s lékaři očekávám posun
Zpět

Václav Pláteník (KDU-ČSL): Na úterním jednání s lékaři očekávám posun

Přidáno 20. 11. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Náměstek ministra zdravotnictví Václav Pláteník (KDU-ČSL) vystoupil v nedělním pořadu OVM. Hovořilo se především o plánovaném jednání tzv. zdravotnické tripartity, které se má uskutečnit v úterý.

Václav Pláteník vkládá do nadcházejícího úterního jednání velké naděje. „Věřím, že se výrazně posuneme. Ta jednání jsou už na úrovni oblasti odměňování. V úterý bude prezentován konkrétní výpočet částek, kterou by zdravotníci a lékaři dostali,“ prohlásil Pláteník.
 
Náměstek ministra zdravotnictví je rád za to, že se v předcházejících dnech podařilo najít s lékaři kompromis v mnoha oblastech. „Po velmi intenzivním jednání se nám již podařilo dojednat změny ve vzdělávání, změnu v zákoníku práce, ukotvení 24 hodinových směn či dlouhodobou kultivaci pracovních podmínek zejména ve věci ochrany atestantů.“
 
Podle Václava Pláteníka je klíčové zabezpečit, aby výsledky jednání neměly za žádných okolností negativní dopad na lékařskou péči. „Naše managementy jsou připraveny na všechny scénáře s cílem minimalizovat negativní vliv na pacienty,“ ujistil Pláteník.

Více zde.

kategorie Z médií