KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií V zemědělství se nemůže razantně škrtat, tvrdí Jurečka
Zpět

V zemědělství se nemůže razantně škrtat, tvrdí Jurečka

Přidáno 9. 11. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy

Zemědělství nemůže být oblastí, kde se budou dramaticky ořezávat výdaje, řekl ČTK předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Možností jsou podle něj jiné podpory než jen přímé dotace, například některé dotační prostředky by se mohly osvobodit od daně z příjmu. K tomu, jestli se v nové vládě stane ministrem zemědělství, se nechtěl vyjadřovat.

U evropského rozvojového programu se podle něj bude strana snažit usilovat, aby byla podpora vyšší než současných 35 procent z českých zdrojů.

Podle Jurečky je potřeba většinu zemědělských priorit z programového prohlášení vlády začít plnit v prvním roce až prvních 18 měsících. Jde například právě o rozjezd nového období evropské zemědělské politiky, včetně začátku nových operačních programů.

Dodal, že bude usilovat o vyšší možnosti spolufinancování evropského programu, aby byly také peníze na investice v evropském rozvojovém programu. „Ale zároveň (jako vláda) říkáme, že chceme řádně hospodařit," dodal. Kdyby zemědělské podniky hospodařily stejně jako předchozí vedení státu, tak by podle něj už dávno skončily.

Více zde. 


 
kategorie Z médií