KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií V Praze budou debatovat tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL - video
Zpět

V Praze budou debatovat tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL - video

Přidáno 17. 1. 2020
Ilustrační foto
ceskenoviny.cz

Praha - O svých vizích, názorech na aktuální politická témata, ale také o životě mimo politiku budou dnes v pražském Obecním domě debatovat tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL. Jsou jimi předseda lidoveckého poslaneckého klubu a místopředseda strany Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Marian Jurečka. Z vedení strany odstoupí na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze z rodinných důvodů Marek Výborný.

V první části debaty aspiranti na šéfa strany sdělí, kam by strana měla směřovat a proč. Posléze se vyjádří k aktuálním politickým tématům ve světě i v České republice. Na závěr budou kandidáti odpovídat na dotazy nepolitického charakteru, lidé je také mohou pokládat na facebooku KDU-ČSL či posílat na e-mailovou adresu tiskove@kdu.cz.

Podobnou debatu lidovci připravili také před březnovým řádným sjezdem, na kterém byl zvolen Výborný. Tehdy vedle něj kandidovali Bartošek i Jurečka. Výborný v čele strany vystřídal Pavla Bělobrádka, který lidovce vedl více než osm let.

Výborný se rozhodl skončit v čele strany z rodinných důvodů, na konci září mu náhle zemřela manželka na srdeční selhání. Má tři děti a v minulosti zdůraznil, že rodič je víc než politik.

kategorie Z médií