KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kroky ministra kultury Staňka nechápu, řekl v Interview Plus Daniel Herman
Zpět

Kroky ministra kultury Staňka nechápu, řekl v Interview Plus Daniel Herman

Přidáno 13. 5. 2019
Ilustrační foto
Český rozhlas

Má být Antonín Staněk odvolán z postu ministra kultury? Na otázky týkající se kolem stále ještě současného ministra kultury a jeho diskutovaného rozhodnutí odvolat šéfy Národní galerie a Muzea umění Olomouc, odpovídal bývalý lidovecký ministr kultury Daniel Herman v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu.

Herman je Staňkovým velkým kritikem a jeho kroky nechápe. „Já jsem něco podobného za celé čtyři roky ve funkci ani jednou nezažil. S kulturní scénou je třeba být v dialogu, přestože nemusíte mít na vše stejný názor. Ale když se udělají takové razantní kroky, tak to pochopitelně vyvolá reakce, které teď máme na stole. Je to určitě silný signál pro ministra. Přestože jsem s ním osobně nemluvil, tak se domnívám, že si uvědomuje, že to asi nebylo šťastné,“ zhodnotil kroky ministra Herman. 

Jedním z těchto kroků, které Herman kritizuje, je i prodloužení mandátu generálnímu řediteli Národního divadla bez výběrového řízení. „To považuji za velmi nestandardní. Taky šel křtít knihu o církevních restitucích z pera předního komunistického poslance Miroslava Grebeníčka. A pak následovala ta odvolání dvou ředitelů. Pokládám to za amatérský přístup, řekl v pořadu. 

Více zde.

kategorie Z médií