KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Ušetřete za energie a chraňte zemědělskou půdu. Využijte dotační program Oprav dům po babičce
Zpět

Ušetřete za energie a chraňte zemědělskou půdu. Využijte dotační program Oprav dům po babičce

Přidáno 2. 11. 2023
Ilustrační foto
Deník Bydlení

Nízké účty za energie? Sen, o kterém si nechává zdát snad každá domácnost. Lidovecký program Oprav dům po babičce mění tento sen ve skutečnost. Dotační titul z pera ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) pomáhá šetřit nejen vaše peněženky, ale také českou přírodu. Díky finanční pomoci při rekonstrukci nezateplených domů snížíme spotřebu energie a ochráníme až 3 000 hektarů zemědělské půdy. A to vše za nulových nákladů státního rozpočtu. Finance přitečou z Evropské unie, která je na opravy nemovitostí vyčlenila.

Oprav dům po babičce představuje jedinečnou šanci na komplexní renovaci vašeho rodinného domu, a to bez ohledu na to, zda jste ho koupili, zdědili či vám byl darován. Novinkou oproti většině dotací je, že peníze obdržíte před samotnou rekonstrukcí, nikoli až po jejím provedení. Díky tomuto opatření mohou zateplit svůj dům i lidé, kteří nemají předem naspořenou celou částku potřebnou k renovaci.

Dotace může výrazným způsobem pomoci zejména rodičům s malými dětmi, jejichž zájmy jsou pro KDU-ČSL jednoznačnou prioritou. Jsou to právě oni, kteří nejvíce pociťují následky vysokých životních nákladů a obtížné dostupnosti hypotečních úvěrů. I proto program Oprav dům po babičce nabízí bonus až 50 000 korun na každé nezaopatřené dítě, a pomáhá tak rodinám k důstojnému a současně úspornému bydlení.

Více zde.

kategorie Z médií