KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Uprchlíci náš zdravotní systém nepoloží, říká Tom Philipp (KDU-ČSL)
Zpět

Uprchlíci náš zdravotní systém nepoloží, říká Tom Philipp (KDU-ČSL)

Přidáno 18. 3. 2022
Ilustrační foto
Zdravé zprávy

Česká republika se připravuje na množství občanů z Ukrajiny, kteří u nás hledají bezpečí a úkryt před válkou. Je potřeba je také začlenit do zdravtoního systému, aby měli přístup ke zdravotní péči. Komentář pro Zdravé Zprávy poskytl lékař, poslanec a místopředseda Výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). 

„Apeluji na praktiky, aby otevřeli svá srdce a uprchlíkům z Ukrajiny pomohli,“ a to proto, aby ukrajinští běženci nechodili se svými zdravotními problémy a potřebami do zdravotnických zařízení lůžkového typu. Ta jsou, jak vysvětluje Tom Philipp, určena pro pacienty, kteří potřebují specializovanou nebo akutní péči. Běžná zdravotní péče o uprchlíky by se dle něj měla odehrávat co nejvíce v terénu. „A tady bych chtěl hlavně poprosit praktické lékaře a zejména praktické lékaře pro děti a dorost, ať otevřou svá srdce. Ať prostě udělají něco navíc a postarají se o ty lidi z Ukrajiny,“ říká Philipp.

Na otázku, zda je správné, aby běženci z Ukrajiny měli stejný přístup ke zdravotní péči, jako mají Češi, říká: „Na to si musí každý odpovědět sám. Já osobně mám za to, že ano. Muži a ženy, které my tady hostíme, tatínkové dětí, které my tady hostíme, dnes na Ukrajině bojují i za nás,“ dodává Philipp. 

Více zde. 

kategorie Z médií