KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Umíme být stejně rychlí jako v Izraeli, říká hejtman Jan Grolich
Zpět

Umíme být stejně rychlí jako v Izraeli, říká hejtman Jan Grolich

Přidáno 14. 6. 2021
Ilustrační foto
Deník

Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich převzal vedení kraje v době, kdy začínala druhá vlna pandemie. Na očkování se dokázali na jižní Moravě připravit včas a jediné, co je brzdí, je nedostatek vakcín.

Máme za sebou jeden z nejtěžších roků v moderní historii České republiky. Je něco, z čeho máte radost?
„Je toho hodně. Na prvním místě jsou to příběhy opravdových hrdinů. Když se podíváte, jak se k boji proti covidu postavili zdravotníci, dobrovolníci, lidi v sociálních službách a další a další, na tohle můžeme být opravdu hrdí. Jednou se o nich budou psát knížky a točit filmy."

Jihomoravský kraj spustil na podporu očkování kampaň, vy jste se nechal naočkovat v přímém přenosu. Jsou podobné aktivity důležité?
„Z dat, která průběžně analyzujeme, jsme viděli, že zájem o registraci u mladších ročníků není tak velký. Jediná cesta, jak za koronavirem udělat tečku, je očkování. Nic jiného nám nepomůže. A jestli chceme mít opravdu klid, musí se naočkovat co nejvíc lidí, kteří tak ochrání ty, kteří se očkovat z různých důvodů nemohou, i kdyby třeba chtěli. A právě tohle můžeme alespoň trochu kampaní podpořit."

V kampani se objevuje heslo „Ať už máme všeci klid.“ Není ale důležitější ochrana zdraví?
„Jasně, že je. Jenže lidé, kteří nejsou rozhodnutí, v průzkumech veřejného mínění uvádí, že o své zdraví moc strach nemají. Naopak už chtějí udělat tečku za omezeními, chtějí návrat dětí do škol, chodit za kulturou a podobně. A právě na ně kampaň cílí."

Více zde.

kategorie Z médií