KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ukrajinským uprchlíkům nabídneme legální a důstojnou práci, slibuje ministr Jurečka (KDU-ČSL)
Zpět

Ukrajinským uprchlíkům nabídneme legální a důstojnou práci, slibuje ministr Jurečka (KDU-ČSL)

Přidáno 4. 3. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Za jediný den nyní přichází do České republiky tolik uprchlíků z Ukrajiny, kolik jich dříve přibývalo za celý měsíc. Kvůli zajištění efektivnější pomoci vláda vyhlásila nouzový stav a chystá se projednat finanční podporu lidem v nouzi. „V návrhu je 5 tisíc korun na osobu a měsíc pro uprchlíky na zajištění jídla, základního oblečené a hygienických pomůcek,“ uvádí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Jen malá část využívá větší ubytovací zařízení, které zajistily kraje. Ale musíme být připraveni na to, že počty mohou narůstat s ohledem na vývoj a změnu způsobu válčení, kdy probíhají raketové útoky na sídliště a hustě obydlené oblasti,“ zdůrazňuje Jurečka. 

Uprchlíkům, kteří mohou pracovat, má být také co nejrychleji umožnit přístup na pracovní trh. Současně je třeba kontrolovat, zda tito lidé nejsou zneužíváni k nelegální práci v nelidských podmínkách. „Už teď mám první informace z terénu, kdy přicházejí nabídky z opravdu nesolidních agentur nebo i od lidí z řekněme šedé zóny, kteří například lákají ženy k prostituci. To jsou všechno věci, kterým chceme předejít a nabízet legální a důstojnou práci,“ deklaruje ministr.

Více zde. 

kategorie Z médií