KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Ukrajinci bojující ve své zemi jsou hrdinové. Potřebují své děti svěřit někom
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Ukrajinci bojující ve své zemi jsou hrdinové. Potřebují své děti svěřit někomu, kdo se o ně postará

Přidáno 30. 3. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanecká sněmovna schválila nouzový stav, který ma pomáhat účinným způsobem koordinovat pohyb a ubytování ukrajinských běženců na území České republiky. Prezident Miloš Zeman udělil milost správci Lán, který byl odsouzen ke třem letům vězení. Jsou tyto postupy správné?  Pozvání do CNN Prima NEWS přijal poslanec a místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). 

„Je otázkou každého z nás, abychom bránili uprchlé děti a matky, protože jejich otcové a dědové chrání nás. Jsou to hrdinové, kteří potřebují své děti svěřit někomu, kdo se o ně postará. Zatím si myslím, že ve společnosti je obecně nálada velmi dobrá a jsem hrdý na to, že jsem Čech. Česká vláda a občané vytváří situaci, že se Ukrajinci u nás cítí dobře,“ uvedl Philipp.

Řeč byla také o udělení milosti pro odsouzeného Miloš Baláka, kterou mu udělil prezident Zeman. Podle Philippa má být prezident příkladem pro všechny. „Člověk má opravné prostředky na to, aby se bránil, kdyby se cítil poškozen. Je to klientelismus, zneužití pravomoci a chování, které do společnosti vnáší nejistotu. Ukazuje, že stačí mít kamaráda a můžete se vysekat z velké šlamastiky,“ vysvětlil Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií