KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií U příspěvku na bydlení zvažujeme zohlednit i hypotéky, připustil Marian Jurečka (KDU-ČSL)
Zpět

U příspěvku na bydlení zvažujeme zohlednit i hypotéky, připustil Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Přidáno 21. 8. 2022
Ilustrační foto
idnes.cz – podcast Rozstřel

Vláda zvažuje, jakým způsobem by bylo možné u příspěvku na bydlení zohlednit i hypotéky, uvedl v pátečním Rozstřelu portálu iDNES.cz ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu dále vysvětlil, jak se tento příspěvek počítá nyní.

„Příspěvek na bydlení je klíčovou základní pomocí a garancí toho, co řekl pan premiér Petr Fiala a co říká vláda, že nenecháme nikoho padnout. Nikoho, kdo by měl problémy se zaplacením nákladů na bydlení. A platí pravidlo, že pomůžeme komukoli, u koho tyto náklady přesahují 30 %, v Praze 35 %," vysvětlil Jurečka.

Dodal ale, že situaci komplikují tzv. normativy, tedy proměnné, které ovlivňují výši příspěvku. „Existují sice normativy, které fungují jako určité záklopky, aby někteří lidé ten příspěvek nezneužívali. Nutno však podotknout, že 70 % žadatelů dostane opravdu celou částku nad těch 30, respektive 35 %. Do těchto procent se započítává nájem, náklady na elektřinu, plyn a vodu. Do budoucna uvažujeme také o zohlednění nákladů na splácení hypotéky," dodal Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií