KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský: Přeji všem, ať o Vánocích najdou Ježíška především ve svém srdci
Zpět

Tomáš Zdechovský: Přeji všem, ať o Vánocích najdou Ježíška především ve svém srdci

Přidáno 27. 12. 2019
Ilustrační foto
Český rozhlas

V rozhlasovém studiu jsme dnes přivítali opravdu svátečního hosta. Jsme moc rádi, že si na nás udělal čas europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL.

Jsme moc rádi, že jste k nám dnes dorazil.
Já děkuji mockrát za pozvání. Být pozvaný do Českého rozhlasu 25. prosince, to je pro mne čest. Myslím, že kdybych dostal i jiná pozvání, tak je odmítnu a přijdu k vám.

Pane poslanče, vy jste ale tatínek od rodiny. Tedy, že jste dnes k nám přišel je o to cennější, protože jste musel rodinu na chvíli opustit. A váš čas je velmi vzácný, protože cestujete nejen mezi Evropským parlamentem a Českou republikou. Ale zeptám se, jaké byly Vánoce u vás, jak to vypadalo?
U nás jsou vždy Vánoce tradiční. Snažíme se vše připravit už do 23. prosince. A Štědrý den se soustředíme pouze na to, abychom si to užili a připravili se na příchod Ježíška. Máme malé děti, nejmladší dceři jsou tři roky, tak je to vždy spojeno s nějakým překvapením a legráckami. Například 23. prosince chodíme pravidelně zdobit vánoční stromeček pro zvířátka. Tento rok jsme ale udělali výjimku a šli do zoologické zahrady, kde jsme zvířátkům nadělovali. To jsou takové naše zvyky, kdy se rodina sejde dohromady a snaží se přemýšlet i o něčem jiném. Vánoce nejsou jen o tom, že něco dostáváme, ale že i chodíme něco dát. Myslím si, že to jsou krásné tradice, které u nás přetrvaly minimálně mých 40 let, co jsem na světě.

Více zde.

kategorie Z médií