KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský: Je potřeba připomínat Rusku, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy
Zpět

Tomáš Zdechovský: Je potřeba připomínat Rusku, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy

Přidáno 28. 4. 2022
Ilustrační foto
Rádio Z

Ukrajina čelí agresivnímu napadení ze strany Ruské federace. Evropská unie proto hledá cesty, jak nahradit dodávky plynu z Ruska. V jaké fázi se nachází celá situace ohledně dodávek plynu? Pozvání k okomentování přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

„Vedení Evropské unie už dnes poměrně hlasitě protestovalo a označilo ruské zastavení plynu a chování země za neakceptovatelné. Je potřeba Rusku připomínat, že to oni nedodržují mezinárodní smlouvy. Pokud budou pokračovat, je velká pravděpodobnost, že se Evropská unie bude snažit během pár týdnů nahradit ruské dodávky plynu do Evropy ze zemí, jako je Ázerbájdžán, Katar nebo Spojené státy,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/ ve vysílání Rádia Z.

Může podle něj Česko čekat nějakou finanční podporu Evropské unie v případě odpojení od ruského plynu či ropy? „EU okamžitě zdůraznila, že pro ni dodávky plynu a ropy budou prioritou. V současné době to jsou dodávky do Polska a Bulharska. Myslím, že to je věc, kterou nemohou státy řešit separátně a že pomoc Unie musí být poměrně rychlá a efektivní,“ dodává Tomáš Zdechovský.

Více zde. 

kategorie Z médií