KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Situaci na ukrajinských hranicích bereme v Evropském parlamentu vážně
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Situaci na ukrajinských hranicích bereme v Evropském parlamentu vážně

Přidáno 30. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Jaký je evropský pohled na současné ukrajinsko-ruské napětí? Podaří se tyto spory urovnat diplomatickou cestou? Pozvání k politickému komentáři do České televize přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

,,Tento týden jsme měli jednání s předsedkyní Evropské komise a několika dalšími europoslanci. Na tomto setkání opakovaně zaznělo, že jsme připraveni Ukrajině pomoci hájit její suverenitu. Nenecháme se nikým zastrašit,” uvedl Zdechovský s tím, že má také plnou podporu České republiky. 

Řeč byla také o postoji členských států k dodávkám plynu. ,,Je zde zásadní posun Německa a Rakouska. Rovněž je vidět také posun v postupu Evropské unie, která je připravena odebírat plyn nebo ropu z jiných částí světa, než z Ruska. Všichni evropští diplomaté jsou v současné době na nohou a snaží se tu činnost koordinovat. V případě ruské invaze je zde velká pravděpodobnost, že dodávky plynu budou nahrazeny ze Spojených států, Kataru nebo dalších zemí, se kterými jednáme o navýšení kapacity,” dodal Zdechovský.

Více zde. 

kategorie Z médií