KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Závěry Summitu NATO se daly očekávat
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Závěry Summitu NATO se daly očekávat

Přidáno 14. 7. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima News

Speciální vysílání CNN Prima News se věnovalo českým zájmům v Evropě. Debatu šesti europoslanců si nenechal ujít ani Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

‚‚Já si myslím, že to není zklamání, že ty závěry se daly očekávat. Byly dopředu takto avizovány. Řeklo se, že Ukrajina bude přijmuta do Severoatlantické aliance v případě, že splní ty potřebné kvalifikační předpoklady a bylo to takhle Ukrajincům řečeno dopředu. To, že někdo z Ukrajinců si to vysvětloval nebo snažil se ovlivnit i cestou prezidenta Zelenského do Prahy a do dalších zemí, tak že vlastně bude nějaký konkrétní příslib, tak to bylo špatně. Myslím si, že to bylo mylné očekávání," popsal jednání Summitu NATO Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

‚‚Co je v těch závěrech důležité jsou ty, které jsou spojené s tím, že Severoatlantická aliance slouží svému účelu, ke kterému byla založena, to znamená obrana Evropy. Druhá věc, která je tam klíčová, je, že státy Severoatlantickéaliance přislíbily další pomoc Ukrajině při boji proti ruskému agresoru, a to si myslím, že jsou klíčové věci, které tam byly potvrzeny. A z toho musí mít Ukrajina určitě radost," řekl Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Více zde.

kategorie Z médií