KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Zájem České republiky je pro mě v EU priorita
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Zájem České republiky je pro mě v EU priorita

Přidáno 17. 6. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Pro znovuzvoleného europslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) jsou zájmy České republiky nejvyšší prioritou. Kampaň je podle něj týmovou záležitostí. Nejen o výsledcích voleb do Evropského parlamentu hovořil Zdechovský v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. 

Tomáš Zdechovský se vyjádřil k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. „Samozřejmě, že by se v tom našem týmu našli lidé, kteří od výsledků očekávali víc. Ale kdo si prožil na vlastní kůži kampaň, která trvala šest týdnů, tak myslím vidí, že to stálo za to. Myslím si, že výsledek není vůbec špatný. Koalice SPOLU se nerozpadla, stále existuje a drží konzervativní proud. A to, že jsme se dokázali shodnout na společném programu, já vnímán jako velmi důležitý pozitivní signál,“ řekl znovuzvolený lidovecký europoslanec.
 
„Každé volby jsou jiné a svým způsobem nepředvídatelné. Zatímco třeba senátorské volby jsou individuální a musíte jet hlavně na sebe, tak tyto volby jsou hlavně o osobnostech na kandidátkách, o složení a o strategii celých týmů. V těchto volbách se ukázalo, že když děláte dobrou kampaň, tak v těchto volbách uspějete,“ vysvětlil Tomáš Zdechovský.
 
„Český zájem je pro mě prioritou. Je nutné spolu komunikovat,“ zdůraznil Zdechovský.

Více zde

kategorie Z médií