KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Za současné vlády sociální dávky rostly rychleji než mzdy i celá ekonomi
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Za současné vlády sociální dávky rostly rychleji než mzdy i celá ekonomika

Přidáno 11. 4. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Jak je to v České republice s hranicí chudoby? Rostou sociální dávky za současné vlády pomaleji, nebo rychleji? Jaké možnosti mají dnes lidé, kteří se skutečně propadají do chudoby? Na téma chudoby diskutoval v pořadu Máte slovo český europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

„Za současné vlády sociální dávky rostly rychleji než mzdy i celá ekonomika. Takto štědrá žádná vláda dosud nebyla,“ zmínil na úvod Tomáš Zdechovský.

Podle europoslance se lidé, kteří skutečně zápasí s chudobou, nemusejí obávat ignorace jejich problémů současnou vládou.  „Ano, jsou tady lidé, kteří se propadají do chudoby, ale je tu způsob, jak platit dětem obědy. Máme možnost příspěvku na dítě, který se zvýšil. Existuje mnoho druhů sociálních dávek. Vláda zvýšila sociální příspěvky, dala rodinám pět tisíc korun a podniká další kroky, které pomáhají zlepšit současnou situaci,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií