KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Za každým útokem je člověk. V boji proti terorismu a organizovanému zloč
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Za každým útokem je člověk. V boji proti terorismu a organizovanému zločinu je potřeba zabrat

Přidáno 7. 5. 2024
Ilustrační foto
FORUM 24

KOMENTÁŘ / Teroristický útok na vánočním trhu, střelba gangů v centru města, odhalení sítě zneužívající děti. Kdykoli vidíme takové události ve zprávách, všichni se ptáme sami sebe: „Jak se to tady může stát?“ Pravdou však je, že se to stává až příliš často.

75 milionů lidí v Evropské unii se každý rok stane obětí zločinu a 30 teroristických útoků je buď dokončeno, nezdařeno nebo zastaveno. Za každou statistikou je člověk. Někdo, komu činy zločineckých a teroristických sítí navždy změnily život.

Tyto sítě neexistují navzdory evropským hranicím, ale díky nim. Náš jednotný trh a svoboda pohybu jsou tím pravým důvodem, proč mohou působit a páchat své zločiny: ať už jde o terorismus, obchod s drogami, sexuální zneužívání dětí, nebo kyberkriminalitu. Toto jsou evropské výzvy vyžadující evropská řešení.

Eurocops

V rámci boje proti organizovanému zločinu a terorismu navrhuje Evropská lidová strana přeměnit Europol na „Eurocops“, plně funkční policejní agenturu s přeshraničními donucovacími pravomocemi. Pouze evropská policie může sledovat osoby podezřelé z terorismu, které běžně a volně překračují hranice.

Více zde

 

kategorie Z médií