KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Využití prostředků humanitární pomoci Gaze musíme přísně kontrolovat
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Využití prostředků humanitární pomoci Gaze musíme přísně kontrolovat

Přidáno 25. 10. 2023
Ilustrační foto
Český rozhlas

Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský byl v pondělí 23. října hostem Dvaceti minut Radiožurnálu. Hlavním tématem rozhovoru byla humanitární pomoc směřovaná do Pásma Gazy a bezpečnostní riziko, které představují některé osoby podporující Hamás. Zdechovský zastává vznik transparentních pravidel pro legální migraci.

„Využití prostředků humanitární pomoci Gaze musíme přísně kontrolovat a nesmíme nechat Hamás, aby pomoc palestinským civilistům rozkradl. Chceme, aby se pomoc dostala k těm, kteří ji skutečně potřebují,“ řekl Tomáš Zdechovský.

Zdechovský rovněž konstatoval, že v EU existuje řada lidí napojených na Hamás, kteří dříve dostali nějaký stupeň ochrany: „Tito lidé tu dnes organizují demonstrace a jsou bezpečnostním rizikem. Konkrétní osoby musíme dostat pryč ze Schengenského prostoru, ostatně k tomu máme spoustu nástrojů. Nikdo, kdo podporuje vraždění Hamásu, nemá v Evropské unii co dělat,“ uvedl europoslanec.

Tomáš Zdechovský se na půdě Evropského parlamentu zabývá migrační politikou. „Pokud potřebuje pomoc někdo ze zemí, kde je válečný konflikt, tak mu skutečně pomoc poskytneme. Ale na druhou stranu nelze akceptovat to, že je Česká republika zahlcena žádostmi o azyl ze strany lidí z Albánie, Egypta či Tuniska, kde žádná válka není. Tito lidé se musí vrátit do svých zemí,“ řekl Tomáš Zdechovský s tím, že dosavadní přístup některých států EU je do značné míry naivistický. Europoslanec za KDU-ČSL je proto zastáncem transparentních a flexibilnějších pravidel nastavených pro legální migraci.

Více zde

kategorie Z médií