KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Výcvik aktivních záloh vás posune a zocelí
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Výcvik aktivních záloh vás posune a zocelí

Přidáno 11. 1. 2022
Ilustrační foto
securityguide.cz

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se řadí mezi nejaktivnější politiky na půdě Evropského parlamentu, často komentuje a řeší i bezpečnostní témata. A činorodý je i mimo Brusel. Před necelými dvěma lety se například zúčastnil výcviku aktivních záloh. O náročném vojenském drilu i o mezinárodní migraci poskytl rozhovor redaktorce Andree Novotné.

ed víc jak rokem jste absolvoval vojenský výcvik aktivních záloh. Proč jste se k tomu rozhodl?
Chtěl jsem to udělat už dlouho. Moji pradědečkové byli legionáři, sloužili v 1. světové válce a můj dědeček byl také v armádě až do roku 1949, než ho komunisté vyhodili. Sloužit vlasti je pro mě čest, i proto jsem vstoupil do politiky. Osobně považuji za mou povinnost nabídnout své dovednosti a schopnosti naší zemi.

Co vše je součástí výcviku? Co vás nejvíc bavilo a co vám naopak dělalo největší potíže?
Po několik týdnů jste zavření ve výcvikovém středisku, jste izolovaní od rodiny a přátel. Omezený přístup máte také k počítači nebo telefonu. Trénink byl skutečně náročný, bylo to hodně o vlastním odhodlání, výdrži i pokoře. Je to skvělá cesta k sebepoznání, ke zlepšení fyzické kondice i získání nadhledu k mnoha věcem. Prostě na vojně řadu věcí neřešíte.

Více zde. 

kategorie Z médií