KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Všechny materiály schvalované Babišovou vládou na sobě měly nápis Green
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Všechny materiály schvalované Babišovou vládou na sobě měly nápis Green Deal

Přidáno 4. 2. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se ohradil proti výrokům bývalého ministra obchodu a průmyslu Karla Havlíčka (ANO). Ten prohlásil, že sice Česko nemá „Fialovu drahotu“, ale „Fialovu bezradnost“. „Nevím, kde jste seděl, ale zelenou politiku rozhodovala vláda se jménem Andreje Babiše. Buď jste nedával pozor, nebo nečetl materiály, ale všechny na sobě měly napsáno Green Deal,“ prohlásil Zdechovský v pořadu 360°.

„Z pana Havlíčka jsem překvapený. Pardon, ale vyčítat Fialovi cokoliv, třeba že nic nedělá, když ve funkci není ani dva měsíce, je nesmysl. Vy jste navrhli plošné odpuštění DPH, což nevyřeší růst cen, je to globální problém. Zelenou politiku rozhodovala vláda se jménem Andreje Babiše. Nevím, kde jste seděl. Buď jste nedával pozor, nebo nečetl materiály, které na sobě měly napsáno Green Deal,“ prohlásil Zdechovský.

Tématem bylo také zdražování energií, se kterým se potýká celá Evropa. ,,U nás je to spíše prozákaznické zdražení, protože je na konci topné sezony. Nezdražuje se tolik, jako v zemích Evropské unie. Můj účet za elektřinu a plyn v Bruselu je mnohem větší, než v České republice. Je to téměř o padesát procent," vysvětlil europoslanec.  

Více zde. 
 

kategorie Z médií