KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): USA nás věčně zachraňovat nebudou. Evropa se musí naučit řešit své probl
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): USA nás věčně zachraňovat nebudou. Evropa se musí naučit řešit své problémy sama

Přidáno 12. 4. 2023
Ilustrační foto
Security magazín

Během několika dekád si Evropa příliš zvykla na to, že pokud se ocitne v problémech, vyřeší to za ni Amerika, která jí vždy přispěchá na pomoc. Za svůj lehkovážný přístup a nedostatečné výdaje na obranu Evropa sklízela z druhé strany Atlantiku velmi ostrou a naprosto oprávněnou kritiku. Aktuální situaci hodnotí europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. 

„Výroky republikánských kandidátů na prezidenta i dalších amerických politiků bychom měly vnímat jako připomenutí toho, že svět se netočí jen kolem Evropy. USA skutečně mají i jiné starosti, než je evropské dění, a zdaleka nejde jen o domácí problémy. Spojené státy v čím dál větší míře upínají svoji pozornost na dříve podceňovanou Čínu,“ upozorňuje europoslanec za KDU-ČSL.
 
„Měli bychom si postupně začít zvykat na to, že při řešení problémů bychom měli projevit v Evropě iniciativu především my sami. V jistém ohledu může být ona znepokojivá izolacionistická rétorika některých amerických politiků velmi cennou lekcí, poslouží-li jako budíček a jasný vzkaz, že bez zajištěné vlastní dostatečné obrany se Evropa neobejde,“ říká Tomáš Zdechovský. 
 
 
Více zde.

kategorie Z médií