KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Úřady vědí, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů, ale ignorují to a peníze
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Úřady vědí, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů, ale ignorují to a peníze vyplácejí

Přidáno 28. 5. 2021
Ilustrační foto
Studio ČT24

Evropské dotační peníze a střet zájmů českého premiéra Babiše byly jedním z témat čtvrtečního Studia ČT 24. Kontrolní výbor Evropského parlamentu dnes schválil rezoluci, kde kritizuje střet zájmů českého premiéra a vyzývá Evropskou komisi, aby vůči České republice použila nové pravidlo, které zjednodušeně řečeno, podmiňuje vyplácení evropských dotací efektivním postupem toho kterého státu právě vůči střetu zájmů. Současně vyzývá české úřady, aby lépe chránily peníze českých daňových poplatníků. Na otázky odpovídal europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Co tato výzva Kontrolního výboru Evropské komisi konkrétně pro Českou republiku znamená? „Znamená to poměrně jasný signál Evropské unii a Evropské komisi, aby se opravdu začala zabývat těmi systémovými pochybeními, které jsou na české straně. Když jsme byli s Kontrolním výborem v České republice, tak jsme opravdu narazili na to, že úřady prostě vědí, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Mají k dispozici i databáze, ze kterých to je možné vyčíst, ale tyto informace ignorují a vyplácejí do holdingu, popřípadě dalším příjemcům peníze, které jim nepatří. A to by do budoucna opravdu nemělo být možné,“ uvedl Tomáš Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií