KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Ukrajině musíme pomoci. Nikdo nechce mít Rusko blíž v Evropě
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Ukrajině musíme pomoci. Nikdo nechce mít Rusko blíž v Evropě

Přidáno 24. 2. 2023
Ilustrační foto
Forum 24

Podle mě Vladimir Putin ani netušil, že je ruská armáda pouhou parodií na mocnou armádu, říká v rozhovoru pro deník FORUM 24 k rok trvající ruské agresi na Ukrajině europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Je přesvědčen o tom, že pro ruského diktátora je těžké couvnout a snaží se držet ruské občany v pozitivním přesvědčení, že na Ukrajině provádí speciální záchrannou operaci.

„Evropská unie dokázala zareagovat naprosto skvěle a rychle. Sedmadvacítka se shodla na zásadních věcech, což jen potvrzuje, že válka na Ukrajině státy Unie stmelila. Všichni vnímají hrozbu Ruska, které nikoho nebere jako rovnocenného partnera, což si Německo dlouhou dobu myslelo. Hlavně jsme se během poměrně krátké doby odstřihli od vlivu ruského plynu a ropy, což je pro další vývoj v Evropě zásadní. Stejně musíme postupovat i s Čínou, jež je boxerskou terminologií těžká váha. Rusko je v porovnání s ní o dvě váhové kategorie níž," okomentoval evropskou spolupráci v řešení války na Ukrajině Tomáš Zdechovský. 

Dále lidovecký europoslanec sdělil svůj odhad, jaký bude další vývoj konfliktu: „Je těžké předvídat, nicméně věřím, že Rusko pod tlakem a ztrát mnoha lidských životů a vojenské techniky přistoupí na mírová jednání, která budou znamenat úplné osvobození ukrajinského území. Byl bych rád, kdyby válka skončila co nejdřív, ale podmínky musí stanovit ukrajinská strana," uzavírá. 

Více zde

kategorie Z médií