KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Tvrdé ekonomické sankce jsou jasný signál, jak odradit další státy od ag
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Tvrdé ekonomické sankce jsou jasný signál, jak odradit další státy od agrese vůči samostatnému státu

Přidáno 7. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Již pátý balík sankcí proti Moskvě probírají velvyslanci zemí EU. Sejdou se také ministři států NATO. Jak silný zásah by další sankce znamenaly? Pozvání k okomentování situace přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,Je to pokračování zásahů, které směřují na ruskou ekonomiku. Nejsilnější tahy už Evropská komise vyslala, ale toto je další z tahů, po kterém jsme volali. My jsme chtěli, aby se to dotklo právě ruské dopravy a zboží. Například aby ruské lodě nemohly využívat k tankování a opravám evropské přístavy. Chtěli jsme také pokračovat v těch zacílených sankcích do jednotlivých sektorů, kterých by se to mělo týkat nejvíce," uvedl Zdechovský s tím, že je to krok správným směrem. 

Řeč byla také o účelu sankcí. ,,Myslím si, že je potřeba ruskou společnost zasáhnout systematicky. Každá sankce má nějaký doběh, to je válka. Česká republika může být hrdá, že dodává tanky a zbraně. Pokud nechceme do války vstoupit aktivně, tak nemáme žádné jiné šance, jak Rusko zastavit a jak případně zpomalit ruskou ekonomiku. Takto nebylo nikdy v historii EU postupováno. Je to jasný signál, který by měl odradit další státy od agrese vůči samostatnému státu. Jedná se například o Čínu, které v minulosti myslela na to, že by si vzala zpět Taiwan," dodal Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií