KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Stále věřím, že má Eva Michaláková šanci uspět
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Stále věřím, že má Eva Michaláková šanci uspět

Přidáno 21. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Eva Michaláková neuspěla ve Štrasburku u soudu v případu dětí odebraných v Norsku. Tamní soud podle něj dostatečně zdůvodnil, proč syny nesmí vídat. Norská sociální služba děti odebrala před více než deseti lety. Případ okomentoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

,,Konec této kauzy napíše sám život. Za několik měsíců bude staršímu synovi osmnáct let, ten se tak bude moci setkat a dozvědět se, kdo jsou jeho praví rodiče. Co se týká konce této kauzy, ten ještě být nemusí. Nyní je na Evě Michalákové a jejich právnících, zda se odvolají k Velkému senátu, který může celou kauzu a rozsudek změnit," uvedl Zdechovský. 

Kolem soudního spisu koluje celá řada nejasností. ,,Není to pochybnost o celém úřadu Barnevernetu, tedy norské sociální služby. Je to o některých jeho zaměstnancích. Po přečtení spisu jsem zjistil, že zde byla celá řada věcí, které neodráží realitu. Třeba popis toho, jakým způsobem děti hovořili o chování rodičů. Zaměstnanci Barnevernetu tvrdili, že po sobě házeli židle, ale v domě tou dobou žádně nebyly. Byl tam pouze stůl a kanape, na kterém spali,” dodal eurposlanec.


Více zde. 

kategorie Z médií