KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Šestý balíček sankcí je dalším důležitým vzkazem z Bruselu do Moskvy
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Šestý balíček sankcí je dalším důležitým vzkazem z Bruselu do Moskvy

Přidáno 4. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Jedním z hostů úterního pořadu Události, komentáře v České televizi byl europoslanec Tomáš Zdechovský. Tématem byl chystaný šestý balíček protiruských sankcí. Řešil se také finanční aspekt možného embarga a nejednotný přístup k zákazu dovozu ruské ropy do Evropské unie, protože Slovensko a Maďarsko jej odmítají podpořit. V debatním bloku se objevil se slovenským místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem a europoslancem za hnutí ANO Ondřejem Kovaříkem.

„Šestý balíček má v sobě důležité věci, ať už je to rozšíření sankčního seznamu Putinova okolí nebo další sankce na ruské firmy. Důležité je, že členské státy se dlouhodobě shodují na tom, i včetně Slovenska a Maďarska, že ruskou ropu a zemní plyn budou omezovat,“ vysvětlil přístup Evropské unie Tomáš Zdechovský.
 
„Je to postupný proces zbavování se závislosti, ať už na ropě, tak i na zemním plynu z Ruska. Je to krok správným směrem, abychom Rusko odstřihli co nejrychleji od peněz, pokusili se zastavit tuto válečnou mašinérii a izolovali Vladimíra Putina od jeho okolí, které je stále častěji terčem sankcí,“ pokračoval.
 
Válka na Ukrajině poukázala na důležitost nezávislosti Evropské unie na Rusku nejen v energetické oblasti. „Tento krok bude stát Evropskou unii a evropské občany nejvíce v tom, že si posílíme samostatnost a soběstačnost. Já si myslím, že to může do budoucna znamenat silnější Evropskou unii a výrazně podpořit naše domácí firmy, které třeba vyrábí různé kogenerační jednotky a další prostředky k tomu, aby se vyráběla levná elektrická energie,“ uvedl ve svém vstupu europoslanec.

Více zde.

kategorie Z médií