KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Rozhodnutí Ústavního soudu musíme respektovat
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Rozhodnutí Ústavního soudu musíme respektovat

Přidáno 26. 1. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Ficovy výroky o válce na Ukrajině nebo rozhodnutí Ústavního soudu – i to byla témata, která se svými politickými oponenty rozebíral europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v pořadu České zájmy v Evropě na televizním kanále CNN Prima NEWS. 

Robert Fico něco jiného říká na Slovensku, něco jiného dělá a něco jiného prezentuje v Bruselu. Ale jestli řekl, že v Kyjevě není válka, tak ty slova jsou idiotský, a to je potřeba jednoznačně říct, to řekne jenom idiot, protože jestli posíláte svý syny, bratry, děti a manžely na vojnu bojovat proti agresorovi, kterým Rusko je, tak ta Ukrajina je tím celá zasažena. Všichni si přejeme mír, tady nenajdete nikoho z nás, kdo by ten mír nechtěl. To je úplná demagogie, která tady zazněla. Ale nechceme mír výměnou za to, že dáme čtvrtku nebo třetinu Ukrajiny imperiálnímu Rusku, abychom uspokojili Putinovi imperialistické choutky,“ vysvětlil Tomáš Zdechovský svůj pohled na nedávné vystupování slovenského premiéra Roberta Fica. 
 
„Je to rozhodnutí Ústavního soudu a my ho musíme prostě respektovat. Já jsem opravdu překvapen, když demokratický politik nebo ten, který chce být demokratický, zpochybňuje rozhodnutí Ústavního soudu. Že Ústavní soud údajně rozhoduje podle toho, který prezident ho nominuje. Tohle to je absolutní blábol a nesmysl. Většina těch ústavních soudců jsou odborníci, prošli nějakým sítem a prošli senátem. A rozhodli se, že ten zákon neporušuje ústavu, tak ho nezrušili, kdyby ústavu ten zákon porušoval, tak ho přece zruší. Jak mohl premiér, prezident nebo někdo z vlády ovlivnit to rozhodnutí soudu? Ano, Marian Jurečka tam šel a obhájil ten zákon, ale soud nebyl nijak ovlivněn,“ komentoval Tomáš Zdechovský usnesení Ústavního soudu ohledně návrhu na zrušení zákona, který zasáhl do valorizace penzí.
 
Více zde.

kategorie Z médií