KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Proces vedoucí k návratu migrantů musíme zkrátit na pět dní
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Proces vedoucí k návratu migrantů musíme zkrátit na pět dní

Přidáno 12. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Migrační pakt, válka na Ukrajině či přijetí Eura – to byla hlavní témata nedělního pořadu Partie Terezie Tománkové, ve kterém debatoval i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Úkolem vlády by nyní mělo být vyjednat co nejlepší migrační pakt. Je nutné zkrátit migrační proceduru na pět dní. Je to mnohými státy ověřená praktika. Za pět dní jsme schopni rozlišit, jestli ten člověk může přijít do Evropské unie, jestli je to opravdu azylant, nebo jestli by se ten člověk měl vrátit zpátky do své země,“ řekl Zdechovský o projednávaném migračním paktu.
 
Debata se točila i kolem Eura a vstupu České republiky do ERM II. „Vést debatu o Euru je potřeba na evropské i české úrovni. Byl jsem velmi rád, že prezident Pavel na Vánoce to téma do společnosti přinesl. Je důležité, aby se o tom bavili politici a ekonomové, ale i veřejnost. To nejhorší, co se může stát, je, že bychom to téma úplně promlčeli, což se tady dělo poledních 20 let. Já sám jsem zastáncem Eura, ale musí to být v momentě, kdy je to pro nás výhodné,“ komentoval Zdechovský. 
 
Více zde.

kategorie Z médií