KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Proč dnes Evropa dennodenně pociťuje důsledky nezvládnuté migrace
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Proč dnes Evropa dennodenně pociťuje důsledky nezvládnuté migrace

Přidáno 3. 11. 2023
Ilustrační foto
Reflex

Nezvládnutá imigrace v Evropě dlouho patřila do kategorie problémů, pro něž se v angličtině vžilo označení „elephant in the room (slon v pokoji)“. Tento idiom označuje nějaký závažný problém nebo kontroverzní otázku, o níž se sice ví, ale v diskusích je toto téma záměrně opomíjeno a nemluví se o něm.

Poslední doba byla vůbec zvláštní v tom, že jsme v Evropě mohli na vlastní oči vidět a někteří bohužel mohli i na vlastní kůži pocítit negativní důsledky tohoto problému. Projevů bylo bezpočet: Od ostrova Lampedusa přeplněného migranty přes války mezi gangy až po masové vzedmutí antisemitských projevů jen špatně skrývaných pod maskou kritiky Izraele a násilnosti během propalestinských demonstrací.

Po covidové pauze se znovu začalo více hovořit o situaci v oblasti kolem Středozemního moře a ožívajícím strašákovi opakování roku 2015, kdy do Evropy přišel více než milion lidí. Nejoblíbenější cílovou destinací tehdejších běženců byly především Německo a Švédsko.

Více zde.

kategorie Z médií