KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Problém s obilím na Ukrajině musíme co nejrychleji vyřešit
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Problém s obilím na Ukrajině musíme co nejrychleji vyřešit

Přidáno 27. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Může ruská blokáda vývozu ukrajinského obilí dospět k potravinové krizi? Je hrozba hladu další metodou ruské války? Pozvání k okomentování situace do Událostí, komentářů přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,Problém na Ukrajině musíme co nejrychleji vyřešit. Je to problém, který se týká řady zemí, nejen Evropské unie, ale především Blízkého východu. Evropská unie nyní investuje velké prostředky do toho, aby zachránila obilí před tím, než ho získají Rusové, a odvezla ho do Evropské unie," řekl Zdechovský. 

Řeč byla také o tom, proč je potřeba dostat obilí do Evropy po železnici. ,,Přál bych si říct, že to řešení je reálné. V současné době je to stále v rovině zbožného přání. Není zde dostatečná kapacita, především železniční, která by mohla nahradit výpadky lodní dopravy, které v současné době jsou při exportu obilí z Ukrajiny. V současné době probíhají jednání. Snaha vyřešit to přijatelným způsobem je těžká. Nyní jsme vzdáleni finální dohodě. Bude potřeba napnout všechny síly a udělat maximum pro to, abychom dostali co nejvíce obilí do Evropské unie přes železnici," řekl Zdechovský. 

Více zde

kategorie Z médií