KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Případné působení německých jednotek NATO na našem území opravdu nijak n
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Případné působení německých jednotek NATO na našem území opravdu nijak neovlivní suverenitu naší země

Přidáno 21. 3. 2022
Ilustrační foto

Případné působení německých vojáků v Česku v rámci Severoatlantické aliance vzbudilo mezi českými europoslanci vášně. Zatímco lidovec Tomáš Zdechovský na této možnosti nevidí nic výjimečného, Ivan David (SPD) by byl razantně proti. Zdechovský mu ve vysílání CNN Prima NEWS oponoval, že členové jeho hnutí nežijí v realitě.

„Je to běžná věc. Když jeden stát posiluje východní hranici, tak ten další stát zase posiluje bezpečnost,“ uvedl ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS Zdechovský s tím, že se čeští vojáci v Německu nacházejí velmi často.

Proti přítomnosti aliančních vojsk byl poslanec za SPD Ivan David. „Panu Davidovi bych doporučil, ať si přečte zprávu o extremismu. Najde tam totiž spoustu svých spolustraníků a také, kdo kolaboroval, kdo chodil na ruskou ambasádu, kdo si nechal platit kampaně od ruských služeb… Myslím si, že strašení Německem je směšné a také, že pan David by si měl zamést před svým prahem,“ uvedl lidovecký europoslanec.

Více zde. 

kategorie Z médií