KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Premiér hraje vabank
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Premiér hraje vabank

Přidáno 18. 6. 2021
Ilustrační foto
Frekvence 1

Europoslanec Tomáš Zdechovský za KDU-ČSL v pořadu Press klub na Frekvenci 1 vysvětlil současnou situaci kolem kauzy Čapí hnízdo. Uvedl, že kvůli zneužívání evropských dotací premiérem Andrejem Babišem se může stát, že Evropská unie přestane finančně podporovat celou Českou republiku. Andrej Babiš tak ohrožuje například zdravotnictví nebo vědu, jejichž vývoj je na dotacích závislý.

Tomáš Zdechovský se přímo účastní vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Premiér ho kvůli tomu označil za vlastizrádce. „V roce 2020 jsem dostal policejní ochranu, protože mi chodilo několik desítek tisíc výhružek. Byly na sociálních sítích, hrozily mně i mým dětem uříznutím hlavy, popravou nebo třeba znásilněním. Bohužel premiér se poté ani nedokázal omluvit a vzít to zpátky,“ řekl Zdechovský.

Podle europoslance hrozí kvůli kauze zastavení dotací pro celou Českou republiku. „Tato situace může nastat kvůli sobectví Andreje Babiše. Měl tři možnosti: nebýt premiérem, vzdát se dotací anebo opustit Agrofert. On se ale rozhodl ve všech pozicích setrvat. Pokud Evropská komise potvrdí protiprávní chování, může zastavit dotace celému Česku. Pan premiér tedy hraje vabank a vzal si naši zemi jako rukojmí,“ doplnil Zdechovský.

Více zde. 

kategorie Z médií