KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze Palestině stopnout, příznivce teroristů z Evropy vyhostit
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze Palestině stopnout, příznivce teroristů z Evropy vyhostit

Přidáno 23. 10. 2023
Ilustrační foto
Deník.cz

Izrael v sobotu 7. října prožil jeden z nejčernějších dní své historie. Teroristé z radikálního hnutí Hamás povraždili na 1300 lidí a unesli téměř 200 dalších osob. O aktuálním vývoji v Izraeli si povídáme s europoslancem za KDU-ČSL Tomášem Zdechovským (EPP Group in the EP), jenž je členem prestižního zahraničního výboru Evropského parlamentu.

Co říkáte útoku Hamásu, který nikdo nečekal?
Je to odporný čin, který demokratický svět správně odsoudil. Rozsah a brutalita útoků je srovnatelná s tím, co páchali teroristi z Islámského státu. Chtělo se mi plakat, když jsem viděl obrázky zmasakrovaných Izraelců. Modlím se za všechny unesené, které drží Hamás v Pásmu Gazy.

Vše nasvědčuje tomu, že se Izrael chystá vyčistit Pásmo Gazy od teroristů. Bude mít akce úspěch?
Věřím, že ano, i když to nebude jednoduché. S teroristy se nevyjednává. Dnes už víme, že se Hamás na tento útok připravoval několik let. Izrael musí celou Gazu vyčistit, vždyť pod zemí je na 500 kilometrů propojených chodeb, které slouží teroristům. To musí skončit.

Více zde.

kategorie Z médií