KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): O svátcích bychom se měli věnovat své rodině, ne trávit čas v supermarke
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): O svátcích bychom se měli věnovat své rodině, ne trávit čas v supermarketech

Přidáno 2. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Státní svátky představují období, které by lidé měli trávit s rodinou. Společný čas s nejbližšími je cennější než trávit celé dny v obchodech. Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který byl hostem pořadu Máte slovo na ČT, je také přesvědčen, že si zaměstnanci obchodů o svátcích volno zaslouží.

„Zastávám ten názor, že když už tu máme tak významné svátky, tak bychom si jako ekonomicky vyspělá společnost mohli dovolit být o svátcích se svými blízkými a věnovat se něčemu jinému než nakupování a trávení času v supermarketech,“ prohlásil europoslanec Tomáš Zdechovský.
 
„Já jsem zažil doby, kdy jsme tu měli pracovní soboty, přičemž komunisté tehdy argumentovali, že musíme pracovat v sobotu, abychom předhonili ‚zlé kapitalisty‘. Když jsme poté pracovní soboty zrušili, tak jsme nezchudli,“ řekl Zdechovský.
 
Lidovecký europoslanec také dodal, že v zemích, jako je třeba Rakousko či Belgie, bývají obchody zavřené dokonce každou neděli a hlady nikdo nezemřel. Jedná se o kulturní dohodu.

Více zde

kategorie Z médií