KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Předsednictví vnímám jako obrovskou příležitost
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Předsednictví vnímám jako obrovskou příležitost

Přidáno 4. 7. 2022
Ilustrační foto
Blesk

Česká republika se ujala předsednictví v Radě Evropské unie. V té zasedají ministři a vládní úředníci, půlrok u kormidla EU se tak přímo nedotýká Evropského parlamentu. I tak se ale mohou jeho poslanci různými způsoby zapojit. Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) to má rozhodně v úmyslu. „Je to obrovská příležitost,“ věří.

Co znamená předsednictví pro europoslance?
Je to na rozhodnutí každého europoslance, jestli se bude účastnit a jakým způsobem, jak to třeba i využije pro sebe a pro svou prezentaci, pro posunutí se v té práci, kterou dělá. Pokud je aktivní, tak to znamená obrovské množství práce. To si nikdo nedokáže představit, že musíte řídit všechna témata a musíte o nich vědět víc než všichni ostatní. Pokud se podílíte na té agendě, jste aktivní, tak chodíte na různá jednání, přípravy, čtete k tomu obrovské množství materiálu. Ten půlrok musíte opravdu vědět o všem, co se šustne. Jste součástí toho přemýšlení, i se vás na to ptají novináři.

A pro vás konkrétně? Do čeho se budete pouštět?
Za sebe to vnímám jako obrovskou příležitost. Témata, kterým se věnuji, se týkají zaměstnanosti a sociálních oblastí, v tomto výboru zasedám, pak bezpečnost, boj proti organizovanému zločinu a ještě témata spojená s kontrolou rozpočtu EU.

Více zde.

kategorie Z médií