KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Nechci jít cestou shazování Pirátů nebo STAN
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Nechci jít cestou shazování Pirátů nebo STAN

Přidáno 8. 7. 2021
Ilustrační foto
Týden

„Andreje Babiše musím milovat, protože mi svou nenávistí přihrál spoustu fanoušků. Kdybych ho neměl, tak si ho musím vymyslet a najít si jiného Andreje Babiše,“ řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), jehož premiér opakovaně označuje za „dvorního udavače v Bruselu“.

Jak hodnotíte první polovinu roku?
Zřejmě nejsilněji se mi vybavují a stále vnímám chvíle, kdy jsem během třetí a čtvrté vlny koronaviru pomáhal v nemocnici. Mám to stále před očima, vzpomínky stále dobíhají. Doufám, že v létě přepnu. Pamatuju si taky ještě, jak vůbec nic nelétalo, jak byla zastavena ekonomika, vybavují se mi lockdowny a zavřené okresy. Nyní vidíme, jak se věci začínají měnit. Posun stavu věcí z negativa do pozitiva symbolizuje například skutečnost, jak dnes funguje očkování. Funguje, jak by mělo.

Pojďme k politice. Máte radost z toho, že vás Andrej Babiš tituluje „můj dvorní udavač“? Alespoň tak jsem to zahlédl na Twitteru. Jste prý jeho dvorní udavač v Bruselu.
Andreje Babiše musím milovat, protože svou nenávistí mi přihrál tolik fanoušků… Kdybych ho neměl, tak si ho musím vymyslet a najít si jiného Andreje Babiše, protože vytáhnout deset let staré video...

Co říkáte volebním preferencím? Starostové a Piráti zatím vedou, ale zdá se mi, že jejich růst se zastavil. I Andrej Babiš se stabilizoval okolo dvaceti procent. Vy jste na tom podobně. Kde chcete brát dále? U Andreje Babiše?
Chceme brát v řadách voličů, kteří nechtějí volit ani extrém, ani populismus, to znamená že chtějí nějakou rozumnou stabilní volbu, již jim hodláme nabídnout. Snažíme se nabízet programové řešení. Bavíme se o důchodech, říkáme, jak bychom je chtěli zvyšovat a jakým způsobem penzijní otázku řešit. A myslím, že to je přesně ta cesta. Nechci jít cestou shazování Pirátů nebo STAN a potom po volbách koukat.

Rozhovor vyšel v časopise Týden rozhovory ve středu 7. července. 
Více zde. 

kategorie Z médií