KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Na Evropskou komisi budu vyvíjet tlak, aby zpřísnila migrační politiku
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Na Evropskou komisi budu vyvíjet tlak, aby zpřísnila migrační politiku

Přidáno 19. 6. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Evropská unie musí ve svém zájmu pečlivě sledovat, kdo do ní přichází. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který vystoupil v CNN Prima NEWS, je potřeba vyvíjet tlak jak na Evropskou komisi, tak na nového eurokomisaře, aby byla migrační politika přísnější.

„Stávající podoba migračního paktu se naštěstí může změnit, nic není dáno na věky. V paktu jsem kritizoval několik věcí, které jsou pro Evropu nevýhodné. Právě proto budeme tlačit nového eurokomisaře, aby zpřísnil migrační politiku. Řada lídrů politických stran se už ostatně nechala slyšet, že je pro tvrdou návratovou politiku a bezpečnější Evropu, za což jsem rád,“ prohlásil znovuzvolený lidovecký europoslanec. 
 
Tomáš Zdechovský je přesvědčený, že je zcela klíčové důrazně sledovat, kdo do Evropy přichází. „V současnosti probíhá řada sabotáží na území EU. Často jsou to ruští agenti. My musíme důsledně kontrolovat, za jakým účelem sem kdo přichází," vysvětlil. 
 
Podle Zdechovského má současná podoba migračního paktu ale i své kladné stránky. „Systém sdílení otisků prstu vnímám z bezpečnostního hlediska jako velice dobrou věc,“ řekl.

Více zde

kategorie Z médií