KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Minulost začal otevírat Andrej Babiš. Ukázal, jak bude vypadat kampaň do
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Minulost začal otevírat Andrej Babiš. Ukázal, jak bude vypadat kampaň do druhého kola

Přidáno 16. 1. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima News

Hostem nedělní Partie byl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. S dalšími hosty debaty diskutovali o výsledku prvního kola prezidentských voleb a probrali svůj názor na výsledek kola druhého a predikce kampaně obou kandidátů. Tomáš Zdechovský vyjádřil podporu Petru Pavlovi, kterého vnímá jako demokratického kandidáta.

Místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček v Partii uvedl, že doufá, že komunistická minulost nebude jediné téma druhého kola prezidentských voleb. „Minulost začal otevírat Andrej Babiš. Ukázal, jak bude vypadat kampaň do druhého kola,“ oponoval mu v Partii Zdechovský. „Babišův projev byl útočný, absolutně nemístný. Kandidát musí v tomto momentě zvládnout nervy a Andrej Babiš ukazuje, že není připraven, aby spojoval,“ uvedl Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) s tím, že Andrej Babiš byl agentem StB, což být nikdo kvůli práci nemusel. 

Průzkumy i experti zatím ve druhém kole favorizují Petra Pavla. To se ale může rychle změnit, finálový duel proběhne až za necelé dva týdny, 27. a 28. ledna. „Je nutné, aby všichni, kdo přišli podpořit Petra Pavla v prvním kole, přišli i ve druhém. Generál je skutečná osobnost, která přinese do České republiky řád a klid. Je třeba aktivizovat voliče Danuše Nerudové, Pavla Fischera i Marka Hilšera, aby podpořili Pavla,“ vyzval Zdechovský.

kategorie Z médií