KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Migrační politika Evropské unie není dostatečně dobrá
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Migrační politika Evropské unie není dostatečně dobrá

Přidáno 31. 1. 2023
Ilustrační foto
FORUM24

Zvláštní summit o migraci by měl ve světle velkého přílivu migrantů odblokovat zásadní reformu. Evropa v současné době náměsíčně vstupuje do další migrační krize. Jen v loňském roce přišlo do Evropy nejméně 330 000 nelegálních migrantů, což je o 60 % více než v roce 2021 a více než kdykoli od roku 2015 a 2016. Tato čísla jsou nepřijatelná a ukazují, že stávající evropské migrační politiky selhaly. Nedávný průzkum Eurobarometru odhalil, že 70 % Evropanů se obává dopadu migrace na jejich životy. Mimořádný summit o migraci je zásadní příležitostí k oživení nefunkční migrační agendy.

Jde nám o dva hlavní pilíře: Za prvé, potřebujeme silnou ochranu našich vnějších hranic. Potřebujeme plně funkční a posílenou pohraniční a pobřežní stráž (Frontex). O tom, kdo do Evropy přijde, a kdo ne, rozhoduje stát, nikoliv mafie. Chceme-li zachovat volný pohyb uvnitř EU, pak lidé musí vědět, že vnější hranice jsou chráněny.

To podle našeho názoru znamená také stavbu plotů všude, kde to bude nezbytné. Když diktátor Lukašenko začal využívat migranty k útokům na Evropu v rámci ruské hybridní války, Evropská komise odmítla financovat tuto činnost z prostředků EU. Je realitou ochrany hranic, že pokud chceme mít pod kontrolou, kdo do EU přichází, potřebujeme dostatečnou infrastrukturu. Odmítat na to evropské fondy je chyba.

Více zde.

kategorie Z médií