KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Migrační dohoda je málo ambiciózní
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Migrační dohoda je málo ambiciózní

Přidáno 28. 7. 2023
Ilustrační foto
Forum 24

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) je návrh migrační dohody málo ambiciózní a nesoustředí se na základní problémy, které je potřeba řešit. Česká diplomacie podle něj selhala v řešení její finanční stránky. Výjimka, která by mohla pro Českou republiku platit vzhledem k vlně příchozích uprchlíků z postižené Ukrajiny, se teprve diskutuje a součástí zatím není.

„Migrační dohoda za devět let vyjednávání ztratila to základní,“ vysvětlil svůj názor pro deník FORUM 24 Zdechovský s tím, že to je zejména řešení problémů migrace mimo Evropskou unii. Řešení uvnitř EU má být už jakási záloha, která stojí spoustu peněz, úsilí a způsobuje komplikace. 

Jako absolutní selhání české diplomacie europoslanec vnímá rozhodnutí o finančních prostředcích. „Česká diplomacie rozhodla, že budeme platit 20 tisíc eur, komisařka ve výboru už nyní mluvila o 22 tisících eur za jednoho člověka, kterého nepřijmeme,“ uvedl a vysvětlil, že devítileté zkušenosti s italskými, řeckými a dalšími úřady nejsou spolehlivé. „Ne vždy nám posílají nebo dokládají, že je člověk skutečně uprchlík, to znamená, že jsou žádosti nekompletní, a tak dále,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií