KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Máme kompetenci, zkušenost a tah na bránu
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Máme kompetenci, zkušenost a tah na bránu

Přidáno 26. 3. 2024
Ilustrační foto
Katolický týdeník

Rozhodnutí tří stran koalice SPOLU kandidovat společně i do Evropského parlamentu mnohé určitě překvapilo. Spojení ale dává dobrý smysl. Evropa se nachází v obtížné situaci, kdy posilují populisté či extremisté nejrůznějšího zbarvení. Za těchto okolností je rozumné netříštit demokratické síly na pravém středu a jít do voleb opět společně. Pro některé možná nečekaně dokázaly strany KDU-ČSL, ODS i TOP 09 najít kompromis a shodu na těch nejpodstatnějších věcech. Máme toho společného mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.

Letošní evropské volby ovládnou témata jako bezpečnost, migrace a klimatická opatření. Všechny tři otázky jsou pro mnoho evropských voličů zdrojem naprosto oprávněných obav. Evropa se nachází v nesnadné situaci. Musí čelit několika bezpečnostním hrozbám zároveň. Za hranicemi EU zuří už více než dva roky válka. V zájmu Evropy proto nemůže být nic jiného než nepolevit v pomoci hrdinně se bránící Ukrajině, aby dokázala udržet ruskou hrozbu co nejdále od hranic EU.

Dlouhodobý a závažný problém představuje také ilegální migrace. Evropa nemá kontrolu nad lidmi, kteří přicházejí na kontinent. Nedaří se bohužel důsledně vymáhat právo a navracet lidi, kteří přišli nelegálně a nemají nárok na mezinárodní ochranu. Důsledky nezvládnuté migrace vidíme v Evropě dennodenně. Ochrana hranic proto musí být prioritou.

Více zde

kategorie Z médií