KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Lidovci jsou realisté, zásadním způsobem jsme zjednodušili DPH
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Lidovci jsou realisté, zásadním způsobem jsme zjednodušili DPH

Přidáno 23. 5. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

V Partii plus komentoval europoslanec Tomáš Zdechovský vládní úsporný balíček a škrty, které představil kabinet Petra Fialy. Zdechovský se dále vyjadřoval ke změnám sazeb DPH či možnému návratu dotací na kondenzační plynové kotle, který zvažuje Petr Hladík, ministr životního prostředí. 

„Přijde mi logické, že se daňový systém a daňový řád začíná zjednodušovat. Myslím, že tato vláda jde s plánovanými škrty správným směrem. Řada těch škrtů je opravdu nezbytná, a pokud se podíváte, jakým způsobem vláda mění sazby DPH, tak výrazným způsobem nenavýší nikomu v současné době daně tak, aby se dostal do tíživé situace,“ míní europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Myslím si, že je potřeba být realista a jsem rád, že lidovci realisté jsou. Podle mě je potřeba brát plyn jako přechodné palivo, než se od uhlí dostaneme k modernějším a ekologickým zdrojům vytápění v našich domácnostech. Chceme také udržet přírodu pro naše děti a myslím si, že je potřeba výsledky Green dealu směřovat právě do budoucnosti našich dětí a je potřeba ho implementovat racionálně,“ upozorňuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií