KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Lež není názor. Ruských dezinformací mám plné zuby
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Lež není názor. Ruských dezinformací mám plné zuby

Přidáno 29. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V souvislosti s válkou na Ukrajině se objevila ve společnosti debata o dezinformacích. Mají být v případě nepravdivých obsahů omezovány internetové stránky? Pozvání do Máte slovo s Michaelou Jílkovou přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,Svoboda slova má své hranice. My jsme si vybrali jednu stranu konfliktu a podporujeme Ukrajinu. Podporujeme ji proti agresorovi, proti Rusku. Rusko na Ukrajině vraždí, znásilňuje lidi, bere je a odváži pryč. Já bych rád zdůraznil, že nejsem pro cenzuru. V určitých chvílích ale musíme omezit vyjadřování některých lidí. Lež není názor. Pakliže někdo soustavně lže a popírá to, co se na Ukrajině děje, tak si myslím, že v demokratické diskusi v době války nemá co dělat," řekl Zdechovský. 

Řeč byla také o tom, že ruská propaganda a lži nejsou nic nového. ,,Na ruské lži jsem alergický od roku 2014, kdy přijdou neuniformovaní zelení mužíci na Krym, kdy to vlastně žádná armáda není a najednou jsou to všechno Rusáci. Ruských lží mám plné zuby. Jsou to pořád stejná schémata,
"
řekl Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií