KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Každé volby je potřeba tvrdě odpracovat
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Každé volby je potřeba tvrdě odpracovat

Přidáno 24. 7. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Blížíme se k evropským volbám a hraje se o to, jak hlasitě bude Česko slyšet v Bruselu. Volby rozhodnou o naší reprezentaci v čase vrcholu dohod o Green Dealu a nelegální migraci. Debaty v pořadu 360° CNN Prima NEWS se zúčastnil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

„V Bruselu by měli Českou republiku zastupovat politici, kteří budou především velkými osobnostmi. Měli by to být lidé, kteří se nestydí říct hlasitě svůj názor a nebojí se za něj poprat. Své názory pak musí mít vyprofilované předem. Zvolení poslanci by neměli prohlašovat, že se budou v Evropském parlamentu první dva roky snažit pouze zorientovat a hlasovat podle skupin, ale měli by chtít v těchto skupinách prosadit české zájmy a postarat se o to, aby byla Česká republika v Evropském parlamentu slyšet,“  řekl na úvod Tomáš Zdechovský.

Podle lidoveckého europoslance je potřeba každé volby tvrdě odpracovat bez ohledu na výsledky předvolebních průzkumů. „V posledních volbách předpovídala agentura Median některým stranám až 8 %, ty však následně skončily pod požadovanou pětiprocentní hranicí. Předvolební výzkumy nepřeceňuji ani nepodceňuji. Všechny volby, do kterých člověk jde, si ale opravdu musí odpracovat,“ sdělil Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií