KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Jsme jedinou silou, která dokáže porazit populismus
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Jsme jedinou silou, která dokáže porazit populismus

Přidáno 8. 4. 2024
Ilustrační foto
Deník N

Lídr lidovců na kandidátce do eurovoleb Tomáš Zdechovský v rozhovoru pro Deník N popisuje plány koalice Spolu do finále kampaně. „Je potřeba si pro voliče dojít,“ říká europoslanec. Vymezuje se proti hnutí ANO, jehož předsedu označuje za „ohrožení“ a „bezpečnostní riziko“, kritizuje i vládní Starosty. „Někdo dělá videa z kabiny a machruje tam, jak všechno zařídí, ale na trávníku si pak uřízne obrovskou ostudu,“ myslí si Zdechovský. Europoslanec zároveň upozorňuje na nebezpečí nelegální migrace. 

Chce Spolu vyhrát eurovolby?

Rozhodně chce, uděláme pro to maximum. Nejprve jsme si museli projít vnitřními diskuzemi, ale teď budeme mít dva měsíce, kdy uděláme všechno pro to, abychom lidi přesvědčili, že je Česká republika součástí Evropské unie.

Jako jediní můžete nabízet, že hnutí ANO porazíte a volby vyhrajete. Bude to jedno z vašich klíčových témat?

Naším klíčovým tématem je, že musíme být lídrem v bezpečnosti. Bezpečnost bude téma příští Evropské komise, jako to nyní byl Green Deal. Teď se posouváme k bezpečnosti, vidíme, co dělá Rusko, které se snaží převzít kontrolu třeba v Libyi. A tím získává i páku na EU, totiž migraci z Afriky, což může být obrovský problém.

Více zde.

kategorie Z médií